23 березня 2017 року У Вербівській ЗОШ І-ІІ ст. успішно пройшла конференція, присвячена 125-річчю з дня народження Блаженнішого Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого.
Метою даного заходу було ознайомлення учнів із постаттю кардинала Йосифа і його палкою любов'ю та відданістю народові і Церкві. А також розвинути в них почуття вдячності Богові за дар любові та виховувати пошану до свого народу.
На початку вступне слово проголосив директор школи — Ніраз Ю.В., який коротко виствітлив всю велич постаті Йосифа Сліпого та його діяльності.
Потім до слова був запрошений отець Ігор, який вже більш детально ознайомив нас з нелегким життям і діяльністю Слуги Божого Патріарха Йосифа. Він акцентував увагу на тому, що життя Йосифа Сліпого — важка і терниста дорога. Однак, протягом усього часу випробувань, він не зневірився, а постійно молився за своїх духовних дітей і за весь український народ, якому, як пише у своєму Заповіті, "старався весь свій вік служити". Джерелом сили та енергії для цього палаючого світильника був вогонь Божої любові.
Пізніше активну участь у конференції взяли учениці 8-9 класів, а саме Антонів Ліля, Вовчук Наталя, Антонів Ірина, Добрянська Наталя та Шушевич Ірина. Їхні грунтовні доповіді були присвячені таким періодам життя Йосифа Сліпого, як:
1. Дитинство та роки навчання майбутнього Патріарха і Кардинала;
2. Його діяльність як ученого, педагога і діяча церкви;
3. Багатостраждальний пастир і його хресна дорога;
4. Багатогранна праця теолога-науковця;
Після цього на сцені виступили учениці 5 класу — Свінціцька Марія, Федорів Юля, Добрянська Наталя, Будник Юля та Жанна Ковальчук. Вони декламували вірші, присв’ячені подвижнику духу і віри — Патріарху Йосифу Сліпому. У них було висвітлено незламну віру Блаженного Патріарха, його патріотизм і нелегку, проте гідну й достойну життєву стежину.
В свою чергу учениця 6 класу Симчук Таня виконала душевну пісню «Я піду за Хрестом, моя мамо», після чого відбувся перегляд невеличкого мультфільму про дитинство Йосифа Сліпого, його сім’ю, його покликання і смиреннійсть перед Господом Богом. Відеоролик виявився дуже повчальним і пізнавальним як для учнів, так і для усіх присутніх на конференції.
На цій ноті й завершився захід, присв’ячений пам’яті величної, достойної та поважної людини — Патріарху Йосифу Сліпому. Завдяки проведеній конференції кожен мав змогу почерпнути щось важливе для себе, адже життя Блаженного Патріарха слугує для нас усіх хорошим прикладом для наслідування.
14 березня 2017 року у Вербівській ЗОШ І-ІІ ступенів був проведений семінар-практикум педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи.
Тема: Вплив педагогічних працівників на формування в учнів ціннісного ставлення до людей, сім’ї, родини.
- Теоретичні засади організації науково-методичної робот з питань родинного виховання.
Манюк О. П., методист РМК
- З досвіду роботи. Інноваційний підхід до організації роботи батьківського всеобучу.
Пухайло О. В., ЗДРВ Підгаєцької
гімназії імені М. Паславського
- Формування духовно-моральної компетенції школярів засобами родинного виховання.
Добрянська Н. В., вчитель ОХЕ
Вербівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
- Роль вчителя у процесі децентралізації. Розуміння цілей та практичного впровадження реформи середньої школи на шляху до децентралізації.
Манюк О. П., методист РМК
- Родинне свято «Родина, як зірка єдина».
Ільків Н. Г., педагог-організатор
Вербівської ЗОШ І-ІІ ступенів
- Круглий стіл: підведення підсумків роботи семінару, вироблення методичних рекомендацій.
Манюк О. П., методист РМК,
учасники семінару
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.
Тарас Шевченко був усебічно обдарованою людиною. Геніальний поет і видатний живописець, цікавий про-заїк і неординарний музика. Шануємо його і як мислителя-філософа, великого гуманіста, просвітителя.
Кожна епоха перечитує геніальні твори великого Кобзаря, відшукує в них те, що співзвучне дню сьогоднішньому, передбачення на день грядущий.
Ми уже звикли бачити в Шевченкові насамперед бунтаря, запитайте-но себе, друзі, які Тарасові слова насамперед спадають на думку. Не помилюсь, коли скажу: "вставайте, кайдани порвіте", "треба миром, громадою
обух сталить". А вже згодом пригадується: "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь".Та це й не дивно. Адже замучений тяжкою недолею народ не бачив іншого шляху до визволення, як боротьба.
То хіба міг вірний син України не закликати порвати оті кайдани? Та часом ми не бачимо іншого Шевченка – людини з великою, ніжною душею, ідеалом якої були мирне, щасливе життя, вільна праця на власній землі, материнська любов, доброта, спокій.
Так, Шевченко своїм словом пробудив у народі його національну гідність, його самоусвідомлення. Закликав бути патріотом і боротися за рідну землю.Шевченко був, є і завжди буде з нами. Його світле ім'я, його немеркнуче слово допомагають долати труднощі на шляху розбудови справжньої, багатої, сильної і гордої держави.Учні нашої школи вшанували пам'ять Шевченка хвилиною мовчання,а також підготували виступ до дня народження Шевченка.
«The signs of the zodiac»
21 лютого у Вербівській ЗОШ проведено відкритий урок з англійської мови в 6 класі на тему «The signs of the zodiac». Урок передбачав досягнення наступної мети, а саме: введення та застосування нової лексики «Знаки зодіаку», повторення граматичного матеріалу «утворення майбутнього неозначеного часу», вміння складати передбачення, розвиток соціокультурної компетенції, вироблення системи мовленнєвих умінь і навичок, розвиток творчої діяльності учнів.
На уроці використано роздатковий матеріал, мультимедійний пристрій. Урок проходив у постійному англомовному діалозі з учнями. Використано метод бесіди, який спрямовував учнів на проведення аналізу, порівнянь, також ситуативні вправи, які застосувались для вдосконалення знань, умінь і навичок учнів. Під час уроку вчитель використовувала міжпредметні зв’язки.
Учні під час уроку проявляли високий інтерес і активність, практикували застосування свого словникового запасу.
Цілі, які були поставлені вчителем, досягнуті.
Річниця Небесної Сотні
У ці дні ми відзначаємо Річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей…Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість і життя за рідну Батьківщину ....
Герої не вмирають! А живуть в наших душах, торкаються струн нашого серця.
Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!Учні нашої школи вшанували пам'ять хвилиною мовчання,а також згадали сторінки минулого...Вічна пам'ять героям!
День Святого Валентина
Кохання – це не тільки почуття людяності й шляхетності. Воно має в собі дуже велику силу. Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. Він відзначається з особливою серйозністю майже по всьому світу 14 лютого. Це – Миле, Домашнє, Забавне і Незвичайне свято – День Святого Валентина, або Свято всіх Закоханих!
В нашій школі відбулося Свято Валентина.Брали участь старших класів.Були танці,пісні,веселі конкурси.
99 річниця бою під Крутами
І знов у котрий це вже раз,
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом’януть той славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли кращі з нас.
Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.
29 січня українці вшановують річницю бою під Крутами...Трагічна загибель студентського курення під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі… Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.Наша школа вшанувала пам'ять про героїв хвилиною мовчання,а також було згадано сторінки з минулого.
Вічна пам'ять і слава героям!
До Зарваниці народ іде,
Іскра любові людей веде.
До Зарваниці, до джерела,
Де б’є цілюща чиста вода.
Де об’явилась Діва Марія
Прекрасна й ніжна, як та лелія.
До Неї люди гуртом ідуть,
Щиру молитву у дар несуть.
Ідуть здорові, ідуть каліки —
Даруй, Царице, їм свої ліки.
Найкращі ліки — водичка чиста,
Бо в ній стояла Діва Пречиста.
Бо в ній стояла Діва Марія —
Спасіння наше, серця Надія.
В тяжку хвилину наша розрада,
В обіймах своїх зустріне радо.